Lvie Esta

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları açık ya da kapalı yöntemle yapılmaktadır. Kapalı ameliyatta tüm kesiler burun içinden yapılırken, açık ameliyatta burun ucu tabanından küçük bir kesi daha açılır. Hangi tekniğin uygulanacağı burunda yapılmak istenilen işlemler ve cerrahın deneyimi ile ilişkilidir. Genel anesteziyle yapılan ameliyat, ortalama 1-3 saat arası sürmektedir. Ameliyat sonrası kanamayı önlemek ve burnun şekline içeriden destek vermek için 2-3 gün tamponu uygulanabilmektedir. Ayrıca burnun şeklini muhafaza etmesini sağlayan özel bantlar ve plastik atel 6-8 gün boyunca kullanılabilir. Ameliyat sonrası burun ve göz çevresinde şişlik ve morluk olabilir fakat 3- 7 gün arasında bu şikayetler tamamen geçmektedir. Hasta 1-2 gün içerisinde taburcu edilerek, günlük yaşantısına dönebilmektedir. L’vie Esta tüm süreçte yanınızda olmaktadır.

Göğüs Estetiği

Kadın vücudunda göğüs oluşumu; ergenlik döneminden itibaren başlar ve gelişim süreci 18 yaşına kadar devam eder. Bu süreç bazı kadınlarda daha uzun olabilmektedir. Ortalama olarak 18 yaşından sonra göğüs estetiği ameliyatları yapılabilmektedir. Ancak göğüslerde mevcut olan sorun; kişinin psikolojisinin kötü etkilenmesine, nefes zorluklarına ve mantar gibi hastalıklara sebebiyet veriyorsa ameliyat geciktirilmemelidir.

Kliniğimizde, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Göğüs Büyütme Ameliyatı ve Göğüs Dikleştirme Ameliyatı uygulamaları yapılmaktadır.

ear-surgery-iran-1024x684

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasty)

Kepçe kulak problemine ilk bakıldığında genellikle olması gerekenden daha büyük kulak olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat işin aslına bakarsanız bu durum çok da doğru değildir. Karşıdan bakıldığında kulakların her iki yanda normalden daha fazla açık görüldüğü durum kepçe kulak olarak adlandırılır. Çocukluk çağından itibaren yapılabilen kepçe kulak ameliyatları ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür.

Kepçe kulaklara sahip olan bir insan ile normal kulakları olan bir insan arasında aslında kulak büyüklüğü olarak büyük bir fark yoktur.

Burada asıl sorun sadece kulak kıkırdaklarının yapısı ile alakalı bir durumdur.

Karın Germe

Aşırı kilo alıp verme, hormonal durumlar, geçirilmiş hamilelikler sonrası karın bölgesinde yağlanma, derinin sarkması, cilt çatlaklarının oluşumu ve karın kaslarının gevşekliği durumunu görmek mümkündür. Bu durumlarda karın germe ameliyatına başvurulur.

Özellikle uygun diyet ve egzersizle düzelmeyen karın derisi sarkıklığı ve karın kası gevşekliği olan kişiler karın germe ameliyatı için uygun adaylardır. Abdominoplastiyi kilo vermeden daha çok karın şekillendirme ameliyatı olarak görmek gerekir.

karin-gerdirme-estetigi-image-800x400-crop

Liposuction

Liposuction, vücudun bazı bölgelerinde fazla olan yağ dokularının vakum yöntemi ile alınıp daha düzgün vücut hatları elde etme yöntemidir. Bu sayede bu inatçı yağ birikimlerinin olduğu bölgelerdeki yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir görünüm verilmiş olur.

Liposuction bilinenin aksine bir zayıflama ameliyatı değildir, kontur düzeltme ameliyatıdır.

Popo Kaldırma BBL

İşlem esnasında yağ enjeksiyonu, protez, dolgu maddesi enjeksiyonu kullanılabilir. Hacim kaybı olan hastalarda kendi vücudundan oluşturulan doğal protezle de uygulama yapılabilir.

Genellikle kalça bölgesinden yağ alınır ve popo bölgesine verilir.

dudak-dolgusu-yaptirmak-gZwGVSSLqCUvEOIJ-1024x576

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, kişilerde alt ve üst dudak oranlarını uyumlu bir şekilde artırmak için ve dudaklardaki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan hacim kaybını gidermek için yapılır.

Dudaklar yüzün sağlık ve mutluluk göstergesi olan en önemli uzuvlardan birisidir.

Botox

Botox, en çok yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi ve koltuk altı terlemelerinin tedavisinde kullanılır. Hem tedavi edici, hem de koruyucu özelliği vardır.

Yıllar içerisinde yüze yerleşmiş çizgilerin tamamen açılmasını sağladığı gibi, henüz yüze yerleşmemiş ancak tekrarlayan kas hareketleriyle belirginleşen çizgilerin derinleşmeden düzelmesini sağlar. Ayrıca ter bezlerini bloke edici etkisiyle aşırı terlemeyi sonlandırır.

5d4bd54b79da3e1e881dd971

Badem Göz Estetiği

Kantoplasti; bedem göz ameliyatı olarak da bilinen bir işlemdir. Bu işlemde göz kapaklarında ya da çevresinde oluşan sarkmalar giderilir, gözlerin daha çekik bir görünüme kavuşması amaçlanır.

Günümüzde estetik operasyonlar çok başarılı sonuçlar verdikçe, yaygın olarak görülen burun ameliyatı, yüz germe ameliyatı gibi çok bilinen operasyonların dışında daha yeni yeni duymaya başladığımız küçük estetik operasyonlar da ortaya çıktı. Badem göz ameliyatı da bunlardan bir tanesi ve en popüler estetik uygulamalar arasında yer alıyor. 

Fransız Askı

Fransız Askı yöntemi yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi kısmi yüz felci geçirmiş hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir.

Ameliyatsız bir işlem olması, mimik hareketlerine engel olmaması ve kalıcılığın uzun yıllar olması işlemi popüler hale getirmiştir.

Altin-Iple-Yuz-Germe
goz-kapagi-estetigi-blefaroplasti-nedir-apex-cerrahi-1024x576

Işık Dolgusu

Işık dolgusu; göz altında morluk, torbalanma, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiştir ve içeriğinden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu adını almıştır.

Göz altı ışık dolgusu; sekiz tane amino asit, hiyaluronik asit, üç tane anti oksidan, mineral, vitamin ve uygulama sırasında ağrı olmaması için lokal anestezik madde içermektedir. Bu maddeler sayesinde hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkilerine neden olmaktadır.

Open chat
1
Need help?
Hello, can we help you?