Lvie Esta

hair-transplant-02-pc1nf4qhss2du5td31prrzp86ifc8erprit9mtran4

Fue Saç Ekimi

Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle sac ekimi doğrusal bir kesi yapılmadan saç adalarının (folliküler ünite;FU) teker teker alınması işlemidir. Saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle saç adalarının (folliküler ünite;FU) yuvarlak kesilerle alınmasıdır. Fue Motoru diye bilinen bu yöntemin eski yöntemden tek farkı uygulayıcının folliküler üniteyi manüel olarak çıkarmak zorunda kalmamasıdır. Aslında temel mantık aynı olmakla birlikte yeni yöntemle uygulayıcı ve hasta zaman kazanmaktadır. Punch Biopsy kaleminin ucundaki aparat bir motora bağlı olup motorun devri istenildiği şekilde ayarlanabilmektedir. Uçların kalınlıkları değiştirilmekte ve donör sahaya göre istenilen lümen çapındaki uçlar takılmaktadır. Fue motorunun tek avantajı tabi ki sadece sağladığı zaman değildir. Ayrıca doku derinliği motor sayesinde istenildiği gibi standart hale getirilebilmekte ve bu da sürekli doku derinliğinin kontrol edilmesi zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Yine Fue Motoru sayesinde daha sık aralıklarla graft alınabilmekte ve aynı miktarlı saha taranması karşılaştırıldığında motorla alınan sahadan daha fazla sayıda graft çıkarılabilmektedir. Motorun bir diğer üstünlüğü de çoklu kökleri yani 2-3 hatta 4 köke sahip olan graftleri parçalama ihtimalinin daha az olması yani folliküler ünitenin bu sayede bütünlüğünü koruma başarısının daha yüksek olmasıdır.

Bu sebeplerle Fue Motoru sayesinde saç ekiminin daha konforlu bir operasyon haline dönüştüğü söylenebilir. Köklerin alınma şekli farklılık göstermesine rağmen kanalların açılması ve ekim aşamaları diğer yöntemlerdekiyle aynıdır.

FUE yöntemi ile artık daha sağlıklı ve konforlu olsa da, dikkatli olmayı ve oldukça detaylı çalışma ve tecrübe gerektiren bir operasyon olduğunu bilmek gerekir. Saçların doğal çıkış açısında ve yönünde ekim yapılması, alınan saç köklerinin dış ortamda bekletilmeden hızlı şekilde nakledilmesi, ekim öncesi ve sonrası sürecin iyi anlatılmasının bu operasyonun sağlıklı ve başarılı olmasındaki en önemli faktörlerinden biridir. Saç ekimi; detaylı, hassas ve tıbbı donanım gerektiren bir uygulama olduğundan işlemi yaptıracağınız merkezi iyi seçmelisiniz.

DHİ Saç Ekimi

Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan graftlerin, kanal açılmadan direk ekilmesi ve dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.

Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / graftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir. Bu teknik klasik FUE tekniğine göre daha zahmetli ve uzun sürmektedir, öte yandan kesi olmadığı için iyileşme sürecinin de daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Ekim yapılacak bölgeye delik açılmıyor oluşu, ekilebilecek kök sayısını da oldukça çoğaltmakta ve daha yoğun ekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. 

Dhi tekniği başta Türkiye olmak üzere dünyada sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilen FUE tekniği ile saç ekiminin yeni ve çok özel tekniklerinden birisidir. 

Bu tekniğin en büyük özelliği doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 – 60 graft olmak üzere şerit / yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar. Saç ekimi yapılacak alanı, değişik açılarda saç ekimi imkanı sunar, özellikle saç çizgisi gibi hassas bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. 

Teker teker uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için bu tekniğin kullanıldığı saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır. Dhi tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır.

safir-perkutan-sac-ekimi-avantajlari1

Safir Saç Ekimi

Safir tekniğinin en büyük özelliği, safir uçlu kalem ile açılan kanallar ile saçların doğal görünmesi, dokuya uyumu ve nekroz olma ihtimalini minimuma indirmesidir.

Verici bölgelerden transfer edilen köklerin ekiminde dünyada 2 farklı ekim tekniği uygulanmaktadır. Birincisi ve genel olarak yaygın kullanılan teknik Klasik Slit Teknik. Kökler, ekim alanında açılan ince düz kesi ile hazırlanan kanallar içine ekilir. Köklerin ekileceği kanallar ince slitler ile önceden açılır. İkincisi ise en son uygulanan safir tekniğidir. Kökler düz kesiler içine değil, safir uçlu kalemle açılan yuvarlak delikler içine ekilir. 

Diğer yöntemlerden farkı nedir ve neden bu yöntem tercih edilmelidir? Safir ekim tekniğinin üstünlükleri öncelikle ”doğallık ve sık ekim ön şartı” ile anlatılabilir. Saç ekim operasyonlarında, ekim alanına uygulanacak cm2 de ki kök yoğunluğunun belirlenmesi operasyonun başarısını ve kalitesini göstermesi açısından çok önemlidir.

Saç ekiminde doğallık demek; saçsız alana yoğun saç ekilmesi ve bu ekilen saçların doğru açılara sahip olması demektir. Uluslararası terimle “density” (yani cm2 de ki kök sıklığı) en önemli belirleyicidir. Cm2 de ki kök sıklığı 40-45 kök olarak çalışılan saç ekim operasyonlarında, sonuç son derece yoğun bir saçlı görünüm sağlar.

Kökler safir uçlu kalemler ile doğru açıları verilerek açılan son derece ufak delikler içine yerleştirildiği için köklerin yerinden oynaması ve açısının değişmesi ihtimali yoktur. Ayrıca ekim yapılacak her kök, saçlı kısımdan tutulup, delik içine yerleştirildiği için köklere zarar verme riski yoktur. Operasyon sonrası ekim alanında ince iğneler ile çalışılıyor olduğu için, ise ekim bölgesinin 2-3 gün sonunda iyileşmesine yardımcı olur ve en önemlisi iz (scar) kalmaz. Eğer operasyon sonrası normal yaşama daha hızlı dönüş yapmak isteniyorsa, var olan saçlar kadar ve doğal yoğunluğa sahip saçlı görünüm hedefleniyorsa safir tekniğini tercih edilmelidir.

Saç Mezoterapisi

İleri seviye dökülmenin yaşandığı durumlarda; saç ekimi yapılarak duruma müdahale edilebilmektedir. Aynı şekilde saç yapısının zayıfladığı ve daha dolgun bir görünüme ihtiyaç duyulan zamanlarda; firma tarafından yapılacak saç ekimi ve saç tedavi uygulamaları sayesinde, olumlu sonuç alabilmek mümkün olmaktadır. Saç ekimi uygulamalarının yanı sıra var olan saçın yapısını canlandırmak için birçok yeni teknik bulunmaktadır.

Saç mezoterapisinde; saçın ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve aminoasitler karıştırılarak çok ince uçlu iğneler yardımıyla saç derisine enjekte edilmektedir. Çeşitli merkez ve klinikler tarafından uygulanan saç mezoterapisi yöntemi sayesinde; dökülmeler büyük oranda engellenebilmektedir. Bu teknik tedavilerle, saçın yapısı daha da kalınlaşmaktadır. Çıkan yeni saç miktarı artmaktadır. Yöntem aynı zamanda saçta oluşan kepeği büyük oranda engellemektedir. Saçların doğal renginin korunması sağlanmakta ve beyazlamanın önüne geçilmektedir. Daha hacimli saçlara sahip olunmakta ve saçların ömrü uzamaktadır. 

5db159cf66a97c23fb6e068e
sac-mezoterapisi

PRP

Merkezimiz uzman kadrosu sayesinde Prp saç tedavi yöntemini de başarıyla uygulamaktadır. Prp yöntemi; mevcut saçları daha iyi hale getirebilmek amacıyla başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemde, uygulama yapılacak kişilerin kanı alınır ve bu kan içerisindeki maddeler ayrıştırılarak plazma haline getirilir. Hazırlanan bu plazma serumu,“napaj” adı verilen yöntem ile uygulama yaptıran kişinin saçlarının zayıf olduğu bölgelere ve saç diplerine enjekte edilmektedir.

Gerçekleştirilen Prp yöntemi 30 dakika sürmektedir. Yapılan işlem sonrasında hastada hiçbir yara yada iz oluşmamaktadır. Enjekte edilen karışımın, kişinin kendi kanından hazırlanıyor olması, mikrop kapma ihtimalini sıfıra indirmektedir. Uygulanan yöntem sonrası kişiler günlük rutinlerine rahatlıkla dönebilmektedir. Önerilen uygulama periyodu ayda bir kez yapılan işlemin, 3 ay süresince tekrarlanmasıdır.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık erkek bireylerin kimlik oluşumunda önem arz eden faktörlerdir. Sakalın ve bıyığın olmaması durumunda, kişide bazı sosyal problemler meydana gelebilmektedir.

Kimi insanlarda ise sakal ve bıyık sadece belirli bölgelerde olabilmektedir. Bunların dışında ek bir problem olarak; yanık izleri, saçkıran ve yara gibi durumlara da rastlanabilmektedir. Bu durumu düzeltmek isteyen bireyler ise çareyi sakal ve bıyık ekiminde aramaktadır. Günümüzde her çeşit sakal ve bıyık problemine yönelik tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemlerin başında tıbbi bir yol olan sakal ve bıyık ekimi gelmektedir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır

Kişinin isteğine göre vücudun genellikle ense kısmından kök alımı yapılır. Ardından uzman ekibimiz tarafından, kişinin istediği dikkate alınarak nakil bölgeleri belirlenir. Ekim sırasında FUE yöntemi kullanılır.

رسم-الحاجبين-قبل-الزراعة

Kaş Kirpik Ekimi

İnsanlarda bazen hastalıklardan, kazalardan bazen de genetik olarak kaşlarda şekil bozukluğu görülebilir. Bu bozukluklar görselliği olumsuz etkiler.

Kaş ekimi işlemi bu sorunu ortadan kaldıran FUE tekniğiyle yapılmaktadır. Ekim yapılacak kişiye lokal anestezi yapılır daha sonra lateral slit ile micro kanallar açılır ve bu kanallara ekim yapılır. 0.6 mm ve 0.7 mm iğnelerden faydalanılır. Kaş nakli yapılırken köklerin kaştaki kıllar gibi tek olması ve kanalların aynı yönde açılması önemlidir.

Traşsız Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok insanın, saçını kestirmek mecburiyetinde kaldığını öğrenmesi bu operasyona cesaret edememesine neden oluyor. Bundan birkaç yıl önce; klasik yöntem saç ekimi operasyonlarında graft’lar (saç kökleri) alınırken bu bölgenin tamamının tıraş edilmesi gerekmekteydi. Saçların bir kısmı tıraş edilmiş şekilde gezmek çoğu insanı sosyal hayatlarında rahatsız ediyordu. İşte tam bu noktada tıraşsız saç ekimi; saçların tıraş edilmesine gerek duymadan ekim operasyonunun gerçekleştirilmesi çözümünü sunmasıyla; herkes için olumlu bir alternatif getirmiş oldu.

Normal bir Fue saç ekimi operasyonunda iki kulak arası bölgesindeki saçların sıfır numara olacak şekilde tıraş edilmesi gerekmektedir. Fakat bazı insanlar çalıştıkları işlerinde konumları gereği veya başka sebeplerde ötürü saç ekiminde, saçlarının tamamının tıraş edilmesini istememektedir. Tıraşsız saç ekimi yöntemi, bu ihtiyaç sonucunda ortaya çıkmıştır.

Bu tekniğin uygulanması için iki kulak arasındaki saçların uzun olması gerekmektedir. Bu bölgede ortalama 10-15 cm’lik alan sıfır numara olacak biçimde tıraş edilir. Üst kısımda kalan kesilmemiş saçlar ise bu alanı kamufle etmeye yarayacaktır.

Open chat
1
Need help?
Hello, can we help you?